Pealeht » ARENDAVAT LAUAMÄNG » 0762 Helimemori

0762 Helimemori

  • - Laos : 1 tk.
  • - Koduleht:
  • - Vanus: 5 +
  • Hind: 17.00 €

0762 / KUULMISMÄLU
Selles mängus püüavad mängijad jätta meelde helisid ja leida helidele paarilisi. Ainult kaks kuubikut toovad kuuldavale ühesuguse heli, nii et hoidke kõrvad kikkis!
Mäng on suurepärane ja lõbus ajaviitmisviis ning õpetab lapsi tähelepanelikult kuulama, keskenduma helilistele teguritele ning määratlema, eristama, talletama ja seostama helisid. See aitab arendada kuulmismälu ning parandada käte, silmade ja kõrvade koordinatsiooni.

Komplekt:
16 helikuubikut, mänguväli, mitmevärviline täring, märkmik.
Ettevalmistus:
Pange mänguväli tasasele pinnale, segage kuubikud läbi, esiküljega allpool, nii et kuubiku värviline külg ei oleks mängijatele nähtav. Pange kuubikud mänguväljale, värvilist külge näitamata. Hoidke käepärast täringut ja märkmikku arve pidamiseks.

Kuidas mängida:
Mängu alustab noorim mängija. Alustage oma käiku, visates täringut, mis näitab värvile. Seejärel valige välja täringuga visatud värvile vastav värviline mänguväli. Võtke mänguväljalt kuubik ja raputage seda, et kuulda, millise heli see kuuldavale toob. Ärge vaadake kuubiku põhja. Seejärel võtke ükskõik milliselt kohalt mänguväljal veel üks kuubik (seekord ilma täringut viskamata) ja raputage ka seda kuubikut.
Kui teile tundub, et kuubikud toovad kuuldavale erinevaid helisid, pange kuubikud tagasi, kuubiku alumisele küljele vaatamata.
Kui teile tundub, et mõlemad kuubikud toovad kuuldavale üht ja sama heli, siis võite vaadata kuubikute põhjale, et kontrollida nende samasust. Kui mõlema kuubiku põhja värvus langeb kokku, näidake neid teistele mängijatele ja paigutage kuubikud mänguväljale, esiküljega ülespoole. Kui kuubikute põhjad on eri värvi, siis pange kuubikud nende kohale tagasi, näitamata nende põhja värvust teistele mängijatele.
Mängija saab iga õigesti üles võetud paari eest 2 punkti. Iga valesti võetud paari eest kaotab mängija 1 punkti. Punktid pannakse kirja märkmikusse.
Mängijad käivad järjekorras, kellaosuti liikumise suunas, kuni selle ajani, mil kõik paarid langevad kokku. Võitjaks kuulutatakse mängija, kes on kogunud suurima punktide arvu.


Alternatiivvariant:
See on mängu lihtne versioon, mille mängimiseks läheb vaja vaid 16 helikuubikut, ilma täringu, mänguvälja ja punktiarvestuseta.
Segage kuubikud läbi, põhi allpool, ja pange need tasasele pinnale, lauale või põrandale, ja kõik ongi mänguks valmis! Kui käigujärjekord jõuab teieni, valige välja üks kuubik, võtke see kätte ja raputage. Seejärel võtke teise käega teine kuubik ja raputage helide võrdlemiseks ka seda kuubikut. Kui helid langevad kokku, pange kuubikupaar kõrvale ja jätkake kuubikute võtmisega seni, kuni helid kokku ei lange. Pidage meeles, et kuubiku põhja värvust ei tohi kunagi teistele mängijatele näidata. Mängijad käivad järjekorras, kuni kuubikud otsa saavad. Võitjaks loetakse enim paare kogunud mängija.

 

Tee päring toodele